Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni mieszkaniec gminy Mrągowo, który zdecydował się wsiąść na rower. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do kolizji z samochodem osobowym w miejscowości Boże (gmina Mrągowo). Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, po godzinie 16:00.
Na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Jak ustalili funkcjonariusze, rowerzysta poruszał się niewłaściwą stroną jezdni, czym doprowadził do zderzenia z osobowym Fordem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca samochodu był trzeźwy.
52-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci przekazali jego rower osobie trzeźwej. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.
Policja po raz kolejny przypomina, że alkohol znacząco obniża zdolność oceny sytuacji na drodze i czas reakcji, stwarzając zagrożenie zarówno dla kierujących, jak i innych uczestników ruchu.

Napisz komentarz
Komentarze