Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:14
Reklama Green Stuff Braniewo
Reklama Nissan Juke
Reklama Żabka
Boże. Kolizja z udziałem pijanego rowerzysty

Pijany rowerzysta jechał niewłaściwą stroną drogi. Spowodował kolizję pod Mrągowem

52-letni mieszkaniec gminy Mrągowo, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, doprowadził do kolizji z samochodem osobowym w miejscowości Boże. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.
Pijany rowerzysta jechał niewłaściwą stroną drogi. Spowodował kolizję pod Mrągowem

Autor: KPP w Mrągowie

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 52-letni mieszkaniec gminy Mrągowo, który zdecydował się wsiąść na rower. Jego nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do kolizji z samochodem osobowym w miejscowości Boże (gmina Mrągowo). Do zdarzenia doszło w sobotę, 20 czerwca, po godzinie 16:00.

Na miejsce zostali skierowani policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie. Jak ustalili funkcjonariusze, rowerzysta poruszał się niewłaściwą stroną jezdni, czym doprowadził do zderzenia z osobowym Fordem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący jednośladem miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kierowca samochodu był trzeźwy.

52-latek został ukarany mandatem karnym. Policjanci przekazali jego rower osobie trzeźwej. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Policja po raz kolejny przypomina, że alkohol znacząco obniża zdolność oceny sytuacji na drodze i czas reakcji, stwarzając zagrożenie zarówno dla kierujących, jak i innych uczestników ruchu.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

POPULARNE
Reklama
Reklama