W Ornecie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego z udziałem hulajnogi elektrycznej i samochodu osobowego. Choć siła uderzenia była znaczna, uczestnicy nie odnieśli poważnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 22 czerwca, na ul. 1 Maja. Na miejsce zostali wezwani policjanci z Komisariatu Policji w Ornecie.
Jak ustalili funkcjonariusze, 14-letni mieszkaniec miasta poruszał się hulajnogą elektryczną po jezdni za samochodem marki Renault, którym kierował 72-letni mieszkaniec Ornety. Nastolatek nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w jego tył.
Siła zderzenia była na tyle duża, że w samochodzie została wybita tylna szyba bagażnika. Na miejsce skierowano również zespół ratownictwa medycznego. Ze względu na fakt, że 14-latek podczas jazdy nie miał założonego kasku, ratownicy zdecydowali o jego przewiezieniu do szpitala w Olsztynie na szczegółowe badania.
Na szczęście nastolatek nie doznał poważniejszych obrażeń. Policjanci sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia oraz wykonali niezbędne czynności wyjaśniające okoliczności kolizji.

Napisz komentarz
Komentarze